رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سیاست زدگی باعث دین گریزی جوانان می شود


22 آبان, 1395 - 09:26 -- روابط عمومی 3
مشاور عالی استاندار قزوین:

سیاست زدگی باعث دین گریزی جوانان می شود

نقش خانواده در ترویج فرهنگ نماز به فراموشی سپرده شده است
مشاور عالی استاندار قزوین گفت:امروزه نقش خانواده ها در ترویج فرهنگ نماز به فراموشی سپرده شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمدباقر کشفی در جلسه شورای فرهنگی و نماز استانداری در سخنانی بیان داشت: اجلاس استانی نماز با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در سال جاری برگزار می شود و در این اجلاس از فعلان عرصه نماز تجلیل به عمل خواهد آمد.
وی با تاکید بر انتخاب افراد علاقمند و باانگیزه برای ترویج فرهنگ نمازجماعت در ادارات تصریح کرد: تهیه و توزیع بسته های آموزشی و تبلیغی برای پرسنل و خانواده ها در حوزه نماز می تواند به نهادینه کردن فرهنگ نماز در خانواده ها کمک کند.
مشاور عالی استاندار با اشاره به ضرورت و اهمیت پاک سازی و زیبا سازی محل اقامه نمازدر سازمان ها و مجتمع های بین راهی تصریح کرد:  ساده گویی احکام و مسائل مرتبط با نمازتوسط ائمه جماعات  و پایبندی متدینین و مدیران به باورها و اعتقادات و اخلاقیات دینی و نشان دادن آنها در رفتار وعمل می تواند در جذب جوانان به دین و فرهنگ نماز موثر باشد.
کشفی با بیان اینکه"سیاست زدگی و نگاه سیاسی و جناحی به مسائل دین باعث گریز جوانان از دین و اماکن و مراکز دینی مثل مساجد و روحانیت می شود و نوعی دلزدگی در جامعه ایجاد می کند و بی رغبتی به احکام دین و ازجمله نماز را در بین نسل جوان دامن می زند  می شوند.
وی گفت: رفتار هایی که از یک فرد متدین سر می زند بی تاثیر در میزان رغبت و گرایش دیگران به نماز نیست و پایبندی افراد مقید به نماز کمک می کند تا باورهای و احکام مذهبی به شکل قوی تری در جامعه شیوع پیدا کند.
مشاور استاندار افزود: متاسفانه رفتار برخی از مدیران و مردم با محتوای نماز فاصله دارد و این نوعی گریز از دین را در جامعه ایجاد می کند.
وی اظهار کرد: باید فضایی مناسب توام با رفتار های اخلاقی  در جامعه شکل بگیرد و فرد نماز خوان از هرگونه رفتارها ی ناشی ازعصبانیت و بد اخلاقی  پرهیز کند تا با فرهنگ سازی و فراهم کردن بستر ها بتوان جوانان و نوجوانان را به نماز ترغیب و  تشویق کرد.
کشفی با اشاره به ضرورت برگزاری همایش برای حضور مدیران، کارکنان و خانواده های آنها با حضور اساتید این حوزه تصریح کرد: یکی از اشکالات کار در جامعه امروز این است که افراد و نهادهایی در بیرون از خانه و خانواده نقش تربیتی فرزند ان را برعهده گرفته اند و بواقع نقش پدر و مادر را برای فرزندان ایفا می کنند و نقش خانواده ها به عنوان رکن اصلی فراموش شده است .