رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیران دولتی از موضع انفعال خارج شوند/ در عرصه رقابت سیاسی با برخی بداخلاقی ها مواجه ایم


7 دى, 1395 - 16:27 -- اداره کل روابط عمومی
مشاور عالی استاندارقزوین:

مدیران دولتی از موضع انفعال خارج شوند/ در عرصه رقابت سیاسی با برخی بداخلاقی ها مواجه ایم

مشاور عالی استاندارقزوین تاکید کرد: از معضلات امروز وجود برخی بداخلاقی ها در عرصه رقابت سیاسی است که لازم است به سمت ترویج اخلاق،تقوا و انصاف حرکت کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"محمدباقر کشفی"مشاور عالی استاندارقزوین در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که در سالن جلسات معاونت سیاسی و امنیتی استانداری تشکیل شد در سخنانی اظهار داشت: برخورد تدافعی و انفعالی مدیران در اطلاع رسانی از عملکرد دولت و پاسخ به انتقادات و شبهه افکنی ها ،نتیجه ای جز بی تحرکی و یاس در جامعه ندارد و چاره و راه برون رفت از این معضل خروج  از حالت تدافعی و پاسخگویی فعالانه و هدفمند است.
وی بیان کرد : جهان امروز، بیش ازهر زمان دیگر به آگاهی به عنوان اکسیر همدلی نیاز دارد و روابط عمومی ها به ضروری ترین نیاز هر جامعه، نهاد و سازمان ها برای برقراری ارتباطی دوسویه با قاطبه مردم می پردازند .
مشاورعالی استاندار از روابط عمومی ها خواست  با استفاده از ظرفیت های موجود دستاوردهای دولت را انعکاس بدهند و طوری نباشد که فقط عملکرد مدیر خود را پررنگ جلوه داده و مسئله اصلی یعنی تبیین و تشریح  دستاوردهای دولت مغفول بماند.
کشفی از با تاکید بر پرهیز مدیران از کلی گویی در انعکاس خدمات و دستاوردهای دولت اذعان داشت : در اطلاع رسانی باید باورپذیری مخاطبان را در نظر گرفت و به صورت موردی،مصداقی و با جزئیات کامل با استفاده از ابزارهای روز اطلاع رسانی انجام داد تا شهروندان نسبت به فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته قانع شوند..
وی تصریح کرد : در امر اطلاع رسانی تبلیغات محیطی و شهری می تواند خیلی مفید باشد و اینکه هر روش و ابزار اطلاع رسانی تاثیر خودش را بر جای خواهد گذاشت امری پذیرفته شده است.
مشاور عالی استاندار گفت : اگر کاری به صورت هیجانی انجام پذیرد نتیجه معکوسی در بر خواهد داشت واگر جزئیات به خوبی تبیین و تشریح و بازگو نشود و اقناعی نباشد سودی در بر نخواهد داشت.
مشاور عالی استاندار هدایت افکار عمومی با روش توجیه مدیران را مهم دانست و اظهار داشت : کلی گویی در اطلاع رسانی مضر است و اطلاع رسانی باید با توجه به حوزه های تخصصی  با آمار ،ارقام ،جداول،اسلاید و فیلم به صورت واقعی و به دور از حاشیه عرضه شود.
وی نیاز امروز اطلاع رسانی را تحلیل مسائل جامعه دانست و گفت : با توجه به نیاز های جامعه و برای اقشار مختلف من جمله نخبگان، رسانه ها وعامه مردم و... با هر کدام به گونه ای که شایسته ایشان است باید ارتباط برقرار کرد.
در پایان محمد باقر کشفی تولید محتوا و تهیه خوراک  از سوی مدیران دستگاه ها برای اطلاع رسانی را امری مهم دانست و افزود : کیفیت کار اطلاع رسانی از مهمتر از انعکاس کمی اخبار و اطلاعات است  که این مهم باید مدنظرمدیران در اطلاع رسانی قرار بگیرد.