رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت آشنایی مدیریت و کارکنان دستگاه ها با شاخص های ارزیابی


5 آبان, 1395 - 10:16 -- عابدی
مشاور عالی استاندار:

ضرورت آشنایی مدیریت و کارکنان دستگاه ها با شاخص های ارزیابی

مشاور عالی استاندار قزوین گفت: آشنایی مدیران و پرسنل دستگاه های اجرایی استان با سیستم و شاخص های ارزیابی امری ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"محمد باقر کشفی" مشاور عالی استاندار در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان با موضوع فرایند ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی،اظهار داشت:ارزیابی دستگاه های اجرایی استان باید مستمرو حین کار انجام شود.
وی افزود : اگر ارزیابی عملکرد دستگاه ها دقیق ،خوب وعلمی انجام پذیرد کمک شایانی در تصمیم گیری های مدیریت ارشد استان می تواند داشته باشد.
کشفی تصریح کرد : اگر دستگاه های اجرایی در داخل گروه هایی قرار گیرند و دستگاه ها در داخل این گروه ها با هم مقایسه شوند بیشتر به عدالت نزدیک خواهد بود.
وی بیان کرد : دستگاه ها با ماموریت ،اندازه وحوزه جغرافیایی کم را نمی توان با دستگاه هایی که وظایف گسترده تری دارند مقایسه کرد .
کشفی در زمینه ارزیابی دستگاه ها توجه به انتظارات مقام ارشد استان را از اولویت های ارزیابی دستگاه ها دانست و تصریح کرد : در ارزیابی ها باید وزنی برای نظر مدیریت ارشد استان در نظر گرفت و در شاخص ها می توان وزن دهی بیشتر در این زمینه اختصاص داد.
مشاور استاندار به دیگر شاخص های ارزیابی دستگاه ها اشاره و افزود : توجه به مردم ، بدنه جامعه و مخاطبین دستگاه ها و توجه به شاخص های کیفی اعتماد عمومی به حاکمیت و عدالت اجتماعی را در پی خواهد داشت.
وی ارزیابی موثر را ارزیابی مستمر و حین کار دانست و گفت : آشنایی مدیران و پرسنل دستگاه های اجرایی استان با سیستم و شاخص های ارزیابی امری ضروری است .
کشفی اصلی ترین منبع یک سازمان را منابع انسانی سازمان دانست و اذعان داشت : ماموریت اصلی سازمان روی کاکل نیروی انسانی می چرخد و پایین بودن انگیزه در کارمندان بازدهی را پایین می آورد که می توان با آموزش انگیزه نیروی انسانی را بالا برد.