رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تعامل و ارتباط با مراجع و روحانیون در هیچ دوره ای به اندازه دولت یازدهم نیست


2 تير, 1395 - 14:54 -- اداره کل روابط عمومی
مشاور استاندار در امور روحانیون :

تعامل و ارتباط با مراجع و روحانیون در هیچ دوره ای به اندازه دولت یازدهم نیست

مشاور استاندار در امور روحانیون گفت : تعامل مسئولان با مراجع و روحانیون در هیچ دوره ای به اندازه دولت یازدهم نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

حجت الاسلام مجتبی قائد امینی در همایش فرمانداران و بخشداران بیان داشت: حجت الاسلام دکتر روحانی رئیس جمهور محترم قبل از ماه رمضان در سفری به قم با روحانیون  و مراجع  تقلید  دیدار داشتند و بازخوردی هم که مراجع  در این دیدار داشتند بیانگر این بود عملکرد دولت مورد تایید همه آنها  بود و ارتباط و تعامل دولت  با سایر کشورها را  منطقی، معقول  و اخلاقی ارزیابی کردند.
وی افزود:اما متاسفانه دیدار رئیس جمهور با مراجع  از سوی خیلی از رسانه ها منعکس و رسانه ای نشد.
مشاور استاندار در امور روحانیون تصریح کرد:  از دیدگاه ریاست جمهوری ،روحانیت  نقش و جایگاه مهمی در حفظ انقلاب، تبیین سیاست های نظام و دولت و حتی انجام نقد منصفانه دارد که در همین رابطه درجلسه ای  بر روی تمامی این مسائل تاکید کردند.
حجت الاسلام قائد امینی بیان داشت:  در همین راستا از زمانی که دکتر همتی استاندار محترم به استان تشریف اوردند  روی مساله تعامل و ارتباط با روحانیت تاکید دارند و حقیقتا هم در پیشرفت خوبی در این حوزه حاصل شده و با ائمه جمعه ارتباطات نزدیکی دارند که این سیاست و جهت گیری باید مورد توجه فرمانداران باشد.
وی  با اشاره به لزوم حضور فرمانداران و بخشداران در نماز جمعه و برگزاری  جلسات نشست  و دیدار با روحانیون عنوان کرد: قطعا ما نمی توانیم  انتظار داشته باشیم که ائمه جمعه مثل ما فکر کنند و امیدواریم نظرات و انتقادات آنان هم سازنده باشد  وتخریبی نباشد.
مشاور استاندار در امور روحانیون تصریح کرد:  براساس دیدگاه های مقام معظم رهبری، موافقین و مخالفین در بحث برجام مبالغه می کنند  و اگر برجام به هر جهت برجام مشکلاتی داشته  این مشکل از جانب دشمن بوده است .
حجت الاسلام قائد امینی با اشاره به حضور آیت الله باریک بین در دیدار اخیر استاندار با علما و روحانیون اظهار داشت: در جلسه ای که استاندار با روحانیون  با موضوع  اقتصاد مقاومتی  برگزار  کرد آیت الله باریک بین عصاره همه فضایل و اخلاق استان هم حضور داشتند که این یک خود نشان از تدبیر آقای استاندار دارد.
وی گفت: روش اخلاقی و سعه صدری که نماینده عالی دولت در پیش گرفتند و بخشداران نیز که عمدتا" جوان هستند باید اهداف و نگرش دولت را پیگیری کرده و بعنوان نماینده دولت سطح تحمل و حوصله خود را بالا ببرند.
مشاور استاندار بیان کرد: در شرایطی دکتر همتی استاندار بر روی کار آمده که ممکن است نظرات و دیدگاه های امام جمعه فعلی قزوین با امام جمعه قبلی متفاوت باشد اما رفتار و سعه صدر استاندار موجب شد که در نماز جمعه مورد تقدیر قرار بگیرند و این رفتار و تدبیر استاندار باید برای همه ما الگو باشد.